• eu
  • cz
  • pl
  • ru
  • kz
  • sk

Filtry powietrza absorbujące wilgoć

Rozszerzamy nasz asortyment o filtry powietrza absorbujące wilgoć.

Oferujemy filtry łączące funkcje napowietrzenia zbiornika, absorbowania wody oraz filtracji powietrza.

Napowietrzające filtry typu LEF zapobiegają dostawaniu się wilgotności  oraz stałych zanieczyszczeń z zewnątrz do zbiornika.

Stały przepływ powietrza przez filtr podczas wymiany powietrza w zbiorniku sprawia że wilgoć jest systematycznie usuwana z układu hydraulicznego. Redukuje to w znacznym stopniu proces utleniania w układzie.

Po usunięciu wilgoci, powietrze przechodzi przez puszkowe filtry powietrza usuwające cząstki stałe. Do zbiornika płynie czyste i suche powietrze.

Przy wykorzystaniu kombinowanej filtracji, wydłuża się żywotność  maszyny, a niejednokrotnie również oleju hydraulicznego.

Kolejną dogodnością dla użytkownika jest proste monitorowanie nasycenia wodą pochłaniacza, poprzez zaledwie rzut oka na przezroczystą obudowę filtra.  Poziom nasycenia wodą  objawia się zmianą koloru granulatu z czerwonej na jasno-pomarańczową.

Wypełnienie absorbera nie zawiera żadnych szkodliwych substancji zgodnie z normą EU 99/45 / ES oraz 2001/60 / ES i może być łatwo usuwane  wraz z odpadami z gospodarstwa domowego.

Wymiana  zużytego filtru puszkowego na nowy jest proste i intuicyjne.

Oferujemy również indykatory zanieczyszczenia które można wykorzystać razem z adapterem. Po wymianie filtru puszkowego indykator należy zresetować i dalej używać.

Do dyspozycji jest 5 różnych wielkości filtrów, wraz z częściami zamiennymi.

Montaż odbywa się przy pomocy ustnika lub przez adapter stosowany do montażu indykatora zanieczyszczeń.

Karta katalogowa produktu do pobrania: